Родителям


Дистанційне навчаннянаша нова реальність, проте у багатьох залишаються питання щодо її організації. На що ж варто звертати увагу? У МОН підкреслили такі пункти:

▪️  Карантин не потребує переведення учнів на дистанційне навчання, але можливе так зване змішане навчання: денна форма здобуття освіти з використанням технологій дистанційного навчання. Якщо батьки бажають, щоб їх дитина навчалася дистанційно протягом усього навчального року, вони мають звернутися до закладу освіти, який надає послуги виключно онлайн;
▪️ Освітній план або кількість навчальних годин не скорочується. Проте дистанційне навчання не має шкодити здоров’ю учнів та вчителів;
▪️ Проводити усі уроки синхронно – тобто онлайн, з використанням відеоінструментів  – не потрібно;
▪️ Оцінювання результатів навчання учнів проводиться дистанційно.
Переглянути весь лист-роз’яснення щодо нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти можна тут: https://cutt.ly/6gPyLFw

Як зробити онлайн навчання комфортним і корисним.

📚 Організуйте робоче місце
Дитина має навчатися у зручному місці, де є все необхідне для роботи. Дуже важливо, щоб ніхто не заважав навчальному процесу.
 
📚 Складіть режим дня
Звичні ритуали та графік допоможуть дитині легше адаптуватися до дистанційного навчання. Тож лягати спати, прокидатись, снідати тощо треба щодня приблизно в один і той же час.
 
📚 Робіть заплановані перерви
Ще одна крайність карантину – навчання non stop, яке на жаль, не дуже ефективно. Краще робити невеличкі перерви кожні 45 хвилин.

Наодинці з дитиною

Стресувати зараз через невизначеність, фінансові труднощі й закриті освітні заклади – нормально. Але і цей кризовий період можна використати з користю: наприклад, щоб налагодити тісніший контакт з дітьми. Хороші сімейні стосунки нададуть відчуття безпеки та впевненості, й допоможуть простіше адаптуватися до нових правил гри.

   Ідеї для дитини:
- Перетворіть приготування їжі або прибирання на гру та займайтесь хатніми справами разом
- Веселіться: співайте, танцюйте, малюйте або разом будуйте будиночок з подушок
- Допомагайте з домашнім завданням та наводьте приклади з реального життя

   Ідеї для підлітка:
- Проявіть інтерес до захоплень дитини: музика, спорт, комп’ютерні ігри, друзі
- Виходьте на прогулянки. За можливістю влаштуйте невелику безпечну подорож
- Мотивуйте дитину на заняття фізичними вправами.


Комментариев нет:

Отправить комментарий